Eiwitrijke cheesecake

Voor een echte Fit Girl zijn eiwitten een noodzaak. Eiwitten helpen je bij een goed herstel na een heftige workout. Wil jij een keer iets anders proberen én lekkers proberen? Mooi, want foodqueen @gezondereceptjes heeft dé oplossing voor je! Ze kwam dit heerlijke recept van eiwitrijke cheesecake tegen bij Healthy Fit Jo en moest deze echt even met jullie delen. Een echte healthy pleasure die je heel easy op tafel zet.

Eiwitrijke cheesecake

Ingrediënten

Voor de bodem
Voor de vulling
  • 350g Philadelphia (naturel)
  • 250g magere kwark
  • 60g eiwitpoeder, vanille
  • 200g blauw bessen/aardbeien/frambozen
  • 1 ei
  • 2 eiwitten
  • Optioneel: stevia met smaak naar keuze

Bereidingswijze

  1. Verwarm de oven voor op 180 graden.
  2. Doe de kaneel en het meel in een kom en mix het door elkaar.
  3. Voeg daarna de gesmolten kokosolie toe.
  4. Vet de springvorm/cakevorm in en doe daar het mengsel in, druk het goed aan.
  5. Zet het voor ongeveer 10 minuten in de oven tot het goudbruin is.
  6. Doe de ingrediënten voor de vulling in een bak (behalve het fruit) en mix het met een mixer tot een glad beslag.
  7. Voeg vervolgens het fruit toe en schenk het beslag over de bodem. Versier eventueel met wat overig fruit.
  8. Zet de cake voor 30 minuten in de oven op 180 graden.
  9. Na deze 30 minuten draai je de temperatuur terug naar 100 graden en bak je hem vervolgens nog een uur en een kwartier.
  10. Is die klaar? Zet hem dan nog een paar uur, oefen nachtje, in de koelkast en serveer koud

Jummm, deze cheesecake is een echte healthy pleasure. Ik kan hem je zeker aanraden! Toch je op zoek zijn naar meer gezonden recepten, neem dan snel een kijkje op het Instagram account van @gezondereceptjes!

 

Ben je op zoek naar nog meer food inspiratie? We hebben namelijk heerlijke en gezonde recepten gemaakt voor onze food guides. En het mooie is: we hebben ook al rekening gehouden met de benodigde macro’s. En dat 8 en 12 weken lang! We hebben een speciale Fitgirlcode guides pagina gemaakt waar je alles vindt om jouw Fit Journey vandaag nog te starten! Voedingsschema’s, full body workouts, berekende macro’s en nog veel meer! Neem nu een kijkje!

 

ZOEK JIJ EEN VOEDINGSSCHEMA?

Recommended Posts

11 Comments

  1. Ziet er heerlijk uit maar wat zijn de voedingswaarden van een portie?

    • Hi Amber, hmm dat weten we helaas niet. Misschien kun je ‘m invoeren in Myfitnesspal of het aan Healthy Fit Jo vragen van wie dit heerlijke recept komt? X Shelley

  2. Hoe lang kan je dit bewaren in de koelkast?

    • Hi Janine, gezien er fruit en zuivel in zit, zou ik dit niet langer dan 3 à 4 dagen in de koelkast bewaren. X Shelley

  3. Wat een heerlijk recept! Zijn er ook vervangers voor het eiwitpoeder? Kan het ook zonder?

    • Hi Fenna, je kunt het eiwitpoeder ook weglaten, maar dan is ‘ie natuurlijk wel een stuk minder eiwitrijk, haha! Maar het is niet absoluut nodig. X Shelley

  4. Kokosolie really? (olie is overging altijd vloeibaar, dus de toevoeging gesmolten lijkt me wat overbodig. Maar goed)
    Kokosvet of olie is echt alles behalve gezond. Het bestaat voor 85% uit verzadigd vet…. Niet echt een gezonde keuze dus…..

    • Hi Sofie, olie is niet altijd vloeibaar, kokosolie koop je namelijk gestold. Op kamertemperatuur blijft het ook gestold, tenzij je het gaat verhitten of we een hittegolf in NL hebben, dan wil het ook nog weleens smelten 😉 Daarnaast is het zo dat veel mensen aannemen dat álle verzadigde vetten ongezond zijn, terwijl dit niet zo is. Het zijn namelijk de transvetten in verzadigd vet die ongezond zijn, en die zijn niet aanwezig in kokosolie. Er zijn veel verschillende meningen over kokosolie, maar ‘alles behalve gezond’ is het niet. Check anders ook even dit artikel voor wat meer info: http://www.optimalegezondheid.com/kokosolie-cholesterol-de-waarheid-over-de-verzadigde-vetten/
      Groetjes Shelley

      • Als het vloeibaar is het olie anders is het kokosvet. Olie is ten alle tijden vloeibaar. Sorry maar basic science.
        In het artikelen heb ik niet zo veel vertrouwen. Het is geschreven door een ervaringsdeskundige. Liever houd ik het voedingscentrum aan zij baseren alle artikelen op wetenschappelijk onderzoek. Wat ook daadwerkelijk na te gaan is.
        Alles wat ik probeer te zeggen is, als je claimt een gezonde varriant van iets te hebben je beter iets anders kan pakken dan kokosolie.
        Kokosolie 878kcal p 100gr
        Gewone roomboter 735kcal per 100gr

        http://mobiel.voedingscentrum.nl/encyclopedie/kokos-en-kokosvet.aspx

        • Hi Sofie, op het potje/pakje wat je koopt staat kokosolie, vandaar dat wij ook die term aanhouden, anders ontstaat er alleen maar verwarring onder de meeste lezers over waar ze kokosvet kunnen halen. Maar het is goed dat je ook de andere kant belicht! Wat ik al zei, er zijn veel verschillende meningen over. Alles wat ik probeerde te zeggen is dat het niet per se ‘alles behalve gezond’ is 😉
          Groetjes Shelley


Add a Comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.