Dit recept is een oldie, but goodie! oorspronkelijk van een van de meest fitte chicks out there, @dokter.roos, maar dan met een kleine aanpassing. Het originele recept wordt gemaakt met geraspte kokosnoot, maar dit is een appel-kaneel variant. Winning! 

Ingrediënten

    • 8 grote eetlepels fijngemalen havermout
    • 1 grote appel
    • 4 grote eieren
    • 4 eiwitten (dus bovenop die 4 grote eieren)
    • 4 gepureerde rijpe bananen
    • 100 tot 150 ml of ongezoete amandelmelk of magere melk
    • 2 handjes rozijnen
    • 1 handvol fijngehakte walnoten
    • 2 theelepels kaneel
    • 1 scoop whey protein vanille 
    • Optioneel: 3 eetlepels stevia

Bereiding

      1. Verwarm de oven voor op 190 graden.
      2. Mix de eieren met de bananen met een mixer of garde.
      3. Hak de appel in kleine stukjes en voeg het toe aan het banaan-eimengsel.
      4. Voeg alle andere ingrediënten toe.
      5. Vet een rechthoekig cakeblik in en giet het mengsel erin. Strooi de fijngehakte walnoten bovenop de cake.
      6. Ze de cake voor ongeveer 40-50 minuten in de oven totdat de bovenkant goudbruin is. Het is goed als de binnenkant nog een beetje vochtig is.

Ben je op zoek naar nog meer food inspiratie? We hebben namelijk heerlijke en gezonde recepten gemaakt voor onze food guides. En het mooie is: we hebben ook al rekening gehouden met de benodigde macro’s. En dat 8 en 12 weken lang! We hebben een speciale Fitgirlcode guides pagina gemaakt waar je alles vindt om jouw Fit Journey vandaag nog te starten! Voedingsschema’s, full body workouts, berekende macro’s en nog veel meer! Neem nu een kijkje!

ZOEK JIJ EEN VOEDINGSSCHEMA?

Recommended Posts

11 Comments

  1. wat kun je er in doen als je geen vanille whey hebt?

  2. Ik vond het al een bekende foto! Maar het is fitfoodiejolanda.NL ipv .com

  3. Er staat 4 eieren en dan 4 eiwitten, wordt er dan bedoeld 4 met eigeel en daarbovenop 4 eieren alleen het eiwit?

    • Je gebruikt 4 hele eieren en nog 4 extra eiwitten 🙂

      • Eindelijk een recept die ook te bereiden is zonder noten! Wel is het mij nog steeds niet duidelijk. Alleen het eiwit van 4 eieren of 4 eiwit scheppen? Verlos me dan kan ik het morgen meteen maken!

        • Je gebruikt 4 hele eieren en daarnaast nog een keer alleen het eiwit van 4 eieren. Happy baking! 🙂

  4. […] Jumbo van de wereld en hij is zelfs open tijdens de kerstdagen. ♥  Ik koop ingredienten voor een bananenbrood en we spreken samen af om dit elke zondag te doen. Het geeft zo veel rust om voorbereid de week in […]

  5. Ik heb hem gemaakt maar hij is heel erg nat/klef en ziet er totaal niet uit zoals op de foto. Niet lekker, jammer! Hij gaat hier de prullenbak in..

    • Wat zonde Maartje! Misschien volgende keer meer havermout of minder melk gebruiken?
      X Shelley

  6. Hebben jullie een overzicht van de voedingsstoffen? Er zit veel eiwit in maar met de bananen ook erg veel koolhydraten/suikers?


Add a Comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.